Whois Web Site

Atlas Online Whois

Atlas Online Whois Sorgulama

Domain Whois

Whois, kayıt edilmiş domainlere ait sahiplik bilgileridir. Whois sorgulama özelliği ile kayıtlı bir alan adı kim tarafından, hangi domain firması üzerinden kayıt edildiğini öğrenebilirsiniz. Domainin hangi tarihte tescil edildiği, en son ne zaman yenilendiği ve kayıt tarihinin ne zaman biteceği ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.


Whois Nedir?

Bir alan adının ya da IP adresinin sorumluluğunun kime ait olduğunu öğrenebileceğiniz bir sorgulama sistemidir.


Whois Sorgulama Nedir?

Kime ait olduğunu merak ettiğiniz web sitesinin adresini arama kutusuna girerek, sitenin sahibini ve iletişim bilgilerini öğrenmenize yarayan bir sorgulama sistemidir.


Whois Gizleme Nedir?

Alan adı alırken, adınız ve iletişim bilgileriniz Whois veritabanına eklenir. Bu veritabanı internetteki herkes tarafından görülebilir. Bu bilgilerin paylaşılmasını istemeyenler, gizli tutulmasını talep edebilir. Buna Whois gizleme denir.


Whois Bilgilerimi Nasıl Düzenlerim?

Alan adınızın whois bilgilerini düzenlemek için müşteri panelinize giriş yaparak Alan Adı Listesi sekmesine tıklayınız. İşlem yapmak istediğiniz alan adının sağ tarafında bulunan "Yönetim" butonuna tıklayınız. Alan adı yönetim sayfasında sol menüden "Sorumlu Bilgileri / Whois" seçeneğine giriş yapınız. Bu ekranda alan adınızın whois bilgilerini güncelleyebilirsiniz.


Whois Sorgulama

Domain Kayıt

Alan Adı Kime Ait

Domain Kimin Üzerine

Whois Gizleme

Whois Doğrulama

Whois Güvenliği

Alan adı Whois bilgisi nedir?

Her alan adı (domain) kaydı esnasında alan adının hak sahibini, finansal ve teknik sorumlusunu belirlemek için oluşturularak, kayıt yazmanı aracılığı ile kayıt firmasına iletilen ve içerisinde şahıs veya firma ismi, telefon, e-mail ve fiziki adres detaylarını barındıran veriler bütününe alan adı (domain) whois bilgisi denir.Whois Gizleme

Diğer firmaların aksine Atlas Online müşterileri whois gizleme hizmetinden tamamen ÜCRETSİZ yararlanmaktadır.


Whois Doğrulama

Her yeni kontak bilgisi domain whois detayında kullanılmadan önce ÜCRETSİZ doğrulatılır.


Whois Güvenliği

Alan adı sahiplerimizin güvenliği için whois bilgileri sadece yetkilendirilmiş hesaplar üzerinden doğrulanmış kontaklar ile değiştirilebilir.